Mânevi Değerler Öğretimi

Huzurpark Anaokulu Bayrampaşa mevkisinde hizmet vermektedir. Gayemiz; anasınıfında tedrisat gören her öğrencimizin milli ve mânevi değerlerine bağlı, geleceğine bugünden yön veren, öğrendiği ahlak ilkelerini karakter haline dönüştürmüş aileye ve topluma yön veren nesiller yetiştirmektir.

Anaokulumuz, Merhum Ömer Muhtarın;

" Çocuklarınıza sütle birlikte Kuran'dan öğütler verin. Boyları büyürken, kalpleri ve bakış açıları da büyüsün.."

Düsturunu ilke edinmiştir.

Eğitimciler olarak, toplumun meyveleri olan çocuklarımızı yetiştirmek en önemli vazifelerimizdendir. Bir çocuğun karakteri, fikir yapısı, davranışları daha küçük yaşlarda şekilleneceği için onların bu dönemlerinde manen ve ruhen yanlarında bulunarak yarınlara sağlıklı bireylerin yetişmesini hedefliyoruz.

Pedagojik bir ortamda çocuğa; hakiki sevgi olan Allah Celle Celaluhu ve Muhammed aleyhisselamın sevgisi, muhabbeti başta olmak üzere vatan sevgisi, tüm canlılara karşı merhamet, adalet duygusu vb… ahlaki özellikleri kazandırmaya çalışarak kendini ve toplumu ayakta tutacak fertlerin öncüsü olmak temennimizdir.

Bir çocuğu yetiştirmek diğer çocukların da yetişmesine katkı sağlayacağı için iyilik ve güzellik ortamının oluşmasında elimizden geleni yapıyor ve her çocuğu ayrı bir değer olarak görüyoruz.

Ali radıyallahu anh’ın “Çocuklarınızı yaşayacakları zamana göre yetiştirin” düsturuyla hareket ederek çocuklarımızın kişisel ve akademik gelişimlerini tamamlamalarına yardımcı olacak yenilikleri takip ederek yol alıyoruz.

Okulumuzda ‘’Değerler Eğitimi’’ derslerinin etkili bir şekilde sağlanabilmesi için;

  • Eğitimin hangi yaş grubunda, ne düzeyde verileceği eğitimciler ve çocuk psikologları tarafından belirlenmektedir.
  • Öğrencilere kazandırılmak istenilen değerler ebeveyn ve öğretmen işbirliği ile yürütülerek mütemadiyen irtibat halinde bulunulmaktadır.
  • Aylık olarak hazırlanan eğitim bültenleri ile veli bilgilendirilmektedir.
  • Öğretmenlerin manevi eğitim alanında gelişebilmeleri için hizmet içi eğitim imkânlarından faydalanılmaktadır.

Eğitim Metodumuz

Alanında uzman, akademik yeterliliğe sahip eğitimciler tarafından “toplu eğitim” ve “bireysel eğitim” olarak iki adımda derslerimiz işlenmektedir.

Toplu eğitimde evrensel ve manevi değerlerimizi eğlenerek öğretme metodu uygulanmakta ve konularına göre planlanmış oyun, şiir, şarkı, hikâye, drama etkinlikleri ve faaliyetleri yapılmaktadır.

Bireysel eğitimde çocuklarımızın yaş ve gelişimleri göz önünde bulundurularak sure ve dua öğretimi, Elif Ba çalışmaları ile Kur’an-ı Kerim öğretilmektedir.

Anaokulu Kuran Öğretimi

Huzurpark Bayrampaşa Anaokulu

TOP