HAKKIMIZDA

2014 yılında Gaziosmanpaşa ilçesinde Masal park Anaokulu olarak hizmet vermeye başlayan kurumumuz; 2017 yılında Bayrampaşa ilçesinde Huzur Park anaokulu ismiyle ikinci binasını eğitim camiasına katmış,  kreş ve anaokulları sektöründe bölgede ismini duyuran eğitimde öncü kurumlardan olmuştur.

Huzur Park Bayrampaşa Anaokulu olarak, ülkemizin birçok alanda ilerleyebilmesin de ki asıl gücün ancak eğitimdeki gelişmişlikle olabileceği kanaatindeyiz. Bunun sağlanması için de eğitim yaşında değişim ve dönüşüme ihtiyaç olduğuna ve birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi eğitime erken yaşta başlanması gerektiği düşüncesindeyiz. Erken yaşlarda zihinde ki hızlı gelişme sayesinde, insanın yaşamı boyunca ihtiyacı olan öğrenme becerilerini, tutum ve davranışlarını etkileyecek temeller atılır. Ülkemizde eğitimde gözle görülür mesafeler alınsa da, özellikle erken yaşta eğitim noktasında henüz arzu edilen seviyelere ulaşılamadığı, bu amaçla yapılması gereken çok sayıda iyileştirmeye ihtiyaç duyulduğu da bir gerçektir. Bu minvalde bizlerin üzerine düşen sorumlulukların farkındayız ve elimizi taşın altına koyup ülkenin gelişimine katkı sunacak bir bilinçle gelecek neslin inşasına çalışıyoruz.

Yaklaşık 1000 metrekare kullanım alanına sahip okulumuz deprem yönetmeliğine göre yapılmış, beş katlı yenilenmiş binadan oluşmaktadır. Çocuklar için her türlü ayrıntı düşünülerek dizayn edilmiştir. 6 derslik, 1 rehberlik servisi, 1 etkinlik odası, bireysel Kur’an-ı Kerim eğitimi sınıfı, yazlık açık oyun parkı, kışlık kapalı oyun salonu, yüzme havuzu, çocuk kullanımına uygun hijyenik wc ve banyo, büyük yemekhanemiz ile merkezi yerdeki konumumuzla hizmet vermekteyiz.

İlk öğretmenlerini hayatları boyunca unutmayacaklarını biliyoruz! Bu sebeple kadromuz deneyimli ve akademik yeterliliği bulunan öğretmenlerden oluşmasının yanı sıra çocuk psikolojisini anlayan, çocuklarla zaman geçirmeyi seven, sınıf içerisinde sadece yön veren değil katılımcı şekilde rehberlik eden, sabırlı ve neşeli bir kadro!

 

EĞİTİM SİSTEMİMİZ; Dünya çapında uygulanan Reggio Emilia, Waldorf, Montessori vd. pek çok eğitim sitemini inceledik. Kopyalamak yerine var olan sistemlerini aile yapımız ve kültürel değerlerimizle harmanlayıp kendi sistemimizi inşa ettik.

Bireyin merkezde olduğu, gelişimi ve  yetenekleri doğrultusunda onlarla ayrı ayrı ilgilendiğimiz, akranları ile iletişimi kuvvetli ve sosyalleşmelerini sağladığımız huzur sistemimiz; her çocuğun ayrı bir yetenek olduğu gerçeğini barındırıyor.

Sisteminizde eğitimin eğlenceyle buluştuğu, bilim, spor, sanat, pek çok aktiviteler yapılır. İlkokul ilerisi ve diğer sosyal ortamlarından yaşıtlarının bir adım ötesinde yeteneği ve kültürüyle aralarından seçilebilecek bireyler yetiştirme üzerine kuruludur.

  • Değerler eğitimi
  • Yabancı dil
  • Müzik
  • Görsel sanatlar
  • Akıl oyunları
  • Satranç
  • Yüzme
  • Jimnastik

Eğitimleriyle yetenekleri keşfedilmiş bireyler yetişiyor.

Her ay düzenli olarak gönderdiğimiz eğitim bültenleriyle programımız size bildirilir ve gerekli izinler alınarak program uygulaması yapılır.

Öğrencilerimizi gelişim, yetenek, ilgi alanlarını daha yakinen takip edebilmek için rehberlik dersleri ve gözlemleri yapılmaktadır. Bu derslerde Dikkat etkinlikleri, İnce Psiko-Motor Kas çalışmaları ve El-Göz Koordinasyonu etkinlikleri vb. sosyal-duygusal, bilişsel gelişim durumları incelenmektedir. Ayrıca bireysel görüşmelerde; okula uyum, akran iletişimi, ihtiyaç duyulan konularda görüşmeler yapılır. Bu görüşme ve değerlendirmelerin sonucunda velilerimiz bireysel olarak kuruma davet edilerek değerlendirme sonuçları rapor edilir.

Bayrampaşa anaokulu

Keşif gezileri, program destekleyici geziler ve eğlence gezileri sonucu bilgi edinmeye ve yaşam becerileri kazanmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ki bu beceriler bizlere yaşam boyu rehberlik edecektir.

Okulumuz da 24 saat kayıt alan güvenlik kameraları bulunmaktadır. Günün her vaktinde gelip çocuklarınızı görebilir, arayıp durumlarını öğrenebilirsiniz. Telefonlarınıza yükleyeceğimiz mobil uygulama ile öğrencilerimizin gün içerisindeki etkinlik fotoğraflarına, günün menüsünde neler yiyip-içtiğine, okul duyurularına, izin ve eğitim bültenlerine ulaşabileceksiniz.

Anaokulumuzda hizmet veren servis araçlarımız yönetmelik tarafından belirlenen tüm donanımlara sahip ve güvenli araçlardır. Öğrencilerimizin okullarına ve evlerine güvenli ve sorunsuz ulaşımları için servislerimizde öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

Menülerimiz günlük kalori ihtiyacı göz önünde bulundurularak oluşturulur. Özen ve hijyeni en az sizin kadar önemseyen deneyimli aşçılarımız tarafından çocuklarımıza sunulur. Ürünlerimiz GİMDES,TSE güvencesi olan markalardan oluşmaktadır.

Vizyonumuz;

Özgün ve yaratıcı düşünebilen Analitik düşünme ve çözüm üretme yetileri gelişmiş, milli ve manevi değerlerine bağlı huzurlu bireyler yetiştirmektir.

Özgün ve yaratıcı düşünebilen, kendinin farkında olan idrak sahibi çocuğun hayatına yön vermesi daha kolay olacaktır. Çocuklar oyunlarla, stratejik düşünme yetisi ile çok daha hızlı öğrenir böylece sorumluluk alma yönelimlerinin de artması sağlanır.

Analitik düşünme  ve  Çözüm üretme melekesi gelişmiş olan bireyler toplumda daha çabuk kabul görüp problem karşısında daha hızlı çözüm üretebiliyorlar. Karmaşık görünen durumları zarifçe yönetebiliyorlar. Geleceğe hazırlanma noktasında ağır bir eğitim süreci çocuklar için yıpratıcı olabilir ancak bilimsel araştırmalar ve modern eğitim metotlarıyla, onların gelişimi için en keyifli yolların daha öğretici olacağını göz ardı edilemez bir gerçektir.

Milli ve manevi değerlerimiz;

Değerlerimiz öğretim programlarının bakış açısını oluşturan ilkelerin bütünüdür. Geçmiş gelenek ve göreneklerimizden beslenerek, bugünümüze ve yarınımıza uzanmaktadır. Kaliteli birey olma özelliklerimizi oluşturan değerlerimiz, hayat boyu karşılaşacağımız olayların üstesinden gelmede eyleme geçmemizi sağlayan gücün kaynağıdır. Bir toplumun geleceğinin, değerlerini içselleştirmiş ve bu değerleri en üstün şekilde taşıyacak insanlarla olduğu tartışma götürmez bir gerçektir. Bu sebeple eğitim sistemimiz her bir öğrencimizin uygun ahlaki kararlar alma ve bunları davranışa dönüştürme yeterliliğini kazandırma amacıyla hareket eder.

 Misyonumuz;

Huzur park anaokulu, eğlenen aynı zamanda öğrenen öğrendiklerini değerleriyle yorumlayabilecek bir neslin ilk adımı olma hedefiyle ile kurulmuştur. Bu misyonumuzla sektöre model ve önder olmayı çok fazla önemsiyoruz.

TOP