Eğitim Felsefemiz

Huzurpark Anaokulu Eğitim Felsefesi

Bilim ve teknolojinin ışığında muhabbet ve güven dolu bir ortamda, pratik düşünen, araştırmadan karar vermeyen, neticeye ulaşmak için inceleyen bununla birlikte milli ve manevi değerlerine  sahip çıkan, kültüründen kopmadan lakin onu çağa adapte edebilen  asil bir nesil yetiştirmektir.

Huzurpark Anaokulunda eğitim hedeflerimiz öğrencilerimizin; sorgulayan, kendine i'timadı yüksek, ana diline hakim, yabancı dil altyapısı verilmiş, alaka ve yeteneklerinin farkına varılmış, mutlu, problemleri sakince çözebilen, yaratıcı ve ilkokula hazır bireyler olarak yetiştirilmesidir. Sistemimiz öğretimde metot değil, çocuk kişiliği göz önüne almış olup,  çocukların da en ciddi işi oyundur fikri benimsenmiştir.

Oluşturulan  bu akademik ve  güven ortamında, sunulan sosyal-duygusal gelişim programımız ile gelecekte fark yaratacak bireylerin sağlam temelleri atılır.

Okul Öncesi Eğitim de doğayı ve dünyayı keşfeden küçük kâşifler için; eğlenceli, öğretici ve yenilikçi bir eğitim sistemi ile karşınızdayız!

İlkemiz;  çocuk olmaktan bir an bile uzaklaşmadan kuralların gerekliliğini öğrenmiş, kendi kararlarını verebilen, bir sonraki aşama olan ilkokulda bağımsız düşünce yapısı ile yaşıtlarının arasında eğitimi ve yeteneği ile fark yaratan nesiller mezun etmektir.

Her çocuk biricik ve farklıdır.

Tüm çocuklarımızın yeterli ilgi görebildikleri zaman kendilerini geliştirip, başarılı olabileceklerine inanıyoruz.

“Huzurpark Anaokulu’nda İngilizce yabancı dil değil, ikinci dildir.”

Haftanın her günü farklı öğrenme sitiline uygun tasarlanmış bir müfredatla İngilizce öğretiyoruz.

Temeli oyuna dayalı,  İngilizce eğitimimizde eğitici görsel kartlar, konulara uygun şarkılar ve videolar eşliğinde belirlenen aylık planımızı uyguluyoruz.  Belirlenen hedefler doğrultusunda doğal dil öğrenme,  anlama ve konuşma hızı yakalanır etkin konuşma becerisi kazanılır.

Akademik gelişim kadar sosyal, kültürel ve psikolojik gelişime de önem veriyoruz.

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler; Okul dışında düzenlenen geziler ile meraklı gözler yaşamın içinde... Hayatı keşfederken edindikleri bilgi ve yaşam becerileri, yaşamın ilerleyen yıllarına rehberlik eder. Doğru yönlendirme ve destek ile çocuklarımız; geleneklerine bağlı toplum yapımıza uyumlu Liderler olarak büyüyorlar.

Tüm bu faaliyetler oyun gibi gözükür lakin hakikatte ciddi bir süreçte işler.

TOP